HAKKIMIZDA

Hacı Kanat Turizm'in kuruluş amacı; "İnanç Turizmi"ne yönelerek yoğun bir şekilde Umre ve Hac organizasyonları düzenlemekte ve sektötrümüzün gerektirdiği tüm alanlarda faaliyet göstermektir. Gerek Türkiye, gerekse Suudi Arabistan'da oluşturduğumuz sağlam alt yapı ve Suud Hac Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, IATA ve TÜRSAB'den aldığımız yetki belgeleri sizlere daha iyi hizmet olanağı sunmakta ve kalıcılığımızı garantilemektedir. Sahip olduğumuz bu farklılıkları hizmet anlayışımız ile birleştirerek firmamızı üst sıralara taşımanın gururunu yaşamaktayız. Yurt içi ve yurt dışı her türlü uçak bileti firmamız tarafından temin edilmektedir. Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz organizasyonlarımız güvenilirliğimizin ve başarımızın teminatıdır. Bulunduğumuz yerden çok daha iyi yerlere gelmek ve nice organizasyonları siz değerli misafirlerimizin katkılarıyla gerçekleştirmek için çalışmalarımız sürmektedir.

Hacı Kanat Turizm, inanç turizmi sektöründe hizmet vermektedir. A Grubu Seyahat Acentası olan Hacı Kanat Turizm, Afyonkarahisar’da hizmet vermekte, bununla beraber bütün il ve ilçelerde gönüllü hizmet temsilcileriyle manevi hizmet sektörünün zorluklarının bilincinde olarak zorlukları aşıp size en güzel hizmeti verebilecek bir ekiple çalışmaktadır.


Otellerimiz Harem-i Şerif'e ve Ravza-i Mutaahhara'ya çok yakın olmakla beraber, rahat, konforlu ve huzurlu bir ortam sunmaktadır. Gruplarımız Mekke ve Medine'ye personelimiz tarafından ulaştırılmakta ibadetlerinin ve görevlerinin tamamlanmasından sonra aynı şekilde uğurlanmaktadır. 


HACI KANAT Turizm ailesi olarak, büyüklerimizin “Hizmet nimettir” temel anlayışıyla o kutsal topraklara Allah ve Resulü’nün misafiri olarak giden umrecilerine en güzel hizmeti vermek ve eşsiz ilahi atmosferi doya doya teneffüs ettirmek amacıyla çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Her yıl bir önceki yıla nazaran % 100 oranında, umre müşteri potansiyelini arttırmaktadır. 


Gitmeden önce seminerler vererek umrecilerimizin ziyaretlerinin önemini, usulünü ve güzelliklerini uygulamalı anlatım suretiyle daha iyi kavramaları hedeflenmektedir. Gruplarımızın başında işin ehli rehber hocalarımız umrecilerimize vaciplerine, sünnetlerine ve edeplerine uygun bir umre yaptırtma temel prensibiyle hareket etmektedirler. Belli periyotlarla toplu umreler organize edilerek Peygamber Efendimizin “Hac ve umreyi sık sık yapın. Çünkü onlar yoksulluğu ve günahları giderir” buyruğu üzere birlik beraberlik içerisinde bu ibadetin pekişmesi sağlanmaktadır. Gruplar halinde rehberlerimiz nezaretinde Mekke-i Mükerreme ve Medine-i Münevvere de bulunan ziyaret yerleri gezilerek oralarda Asr-ı saadet dönemindeki atmosfer hissedilmeye çalışılmaktadır. Gönül erlerine Beytullah’ı tavaf için bir davet, Hacerül Esvedin karşısında selam ile durmak, dertlerin şifası zemzem ile devaya ulaşmak, Arafat’ta tövbeyi yaşamak, bir mektup bir selam olmak, Müzdelife’de sevgiliye yalvarmak, Cemerat’ta şeytana atılan taş olmak, Medine-i Münevvere’ye edep ile varmak, Resulullah’ın hasreti ile yanan gönüllere derman olmak, Uhud yollarında Şuheda’yı anmak, Hendek'te günahları rüzgar ile boğmak ve yapılan umre ile günahlardan arınmaya vesiledir HACI KANAT TURİZM… 


Rehberlerimiz, umrecilerimizin yaptığı ibadetleri ve mübarek yerlerin önemini daha iyi kavramaları için sohbetler yapmaktadırlar. Bilmektedirler ki, sadece temel usulleri bilmek yeterli değildir. Asıl önemli olanın insanın takınması gereken edep olduğunu ve bu husustaki hassasiyeti öncelikli olarak işlemektedirler.